صنایع شیمیایی کیمیا صنعت فردوس خانه معرفی شرکت محصولات پروژه ها گالری اخبار مقاله ها تماس با ما
شرکت صنایع شیمیایی کیمیا صنعت فردوس ، با بهره گیری از به روزترین تجهیزات ، موفق به تولید محصولات متعدد شیمیایی صنعتی و فروشگاهی شده است. در لیست زیر ، برخی از محصولات تولیدی شرکت ارائه شده است.

منو اتیلن گلایکولاین ماده شیمیایی در حالت خالص ، مایعی سمی ، بی رنگ ، بدون بو و با مزه ای شیرین می باشد. از این محصول به طور عمده به عنوان ماده اولیه صنایع پلی استر و همچنین ماده اصلی تولید ضد یخ استفاده می شود. این محصول باید به دور از رطوبت باشد. MEG پس از تولید به صورت فله یا در بشکه های 230 کیلوگرمی در بازار موجود می باشد .

دی اکتیل فتالات
DOP یا همان روغن دی اکتیل فتالات ، یکی از مهمترین نرم کننده های پلاستیک ( پلاستیسایزرها ) می باشد. مخزن نگهداری این محصول باید به گونه ای باشد تا از نفوذ آب و آلوده شدن جلوگیری شود. DOP مایعی بی رنگ ، شفاف و کاملا بدون بو می باشد. همانند تمامی روغن ها ، آب گریز بوده و در آب حل نمی شود. در صنایع مختلفی از جمله چرم مصنوعی ، رنگ سازی ، گرانول سازی ، نوار دور شیشه ، صنایع چسب و غیره کاربرد دارد. بسته بندی آن در شبکه های 200 کیلوگرمی و به صورت فله می باشد.

دی اکتیل ترفتالاتDOTP یا همان روغن دی اکتیل ترفتالات ، مایعی ویسکوز ، بی رنگ ، بدون بو بوده و یکی از مهم ترین نرم کننده های پلاستیک ( پلاستیسایزرها ) می باشد. این محصول نسبت به DOP ، سمیت کمتری دارد و در صنایع PVC ، لاستیک سازی ، کابل سازی ، لوازم پزشکی و بهداشتی و غیره کاربرد دارد. DOTP به صورت فله و یا در بشکه های 200 کیلوگرمی بسته بندی می شود.

متیل استات | Methyl Acetateمتیل استات به صورت مایعی بی رنگ است که بویی استر مانند دارد. خط تولید این محصول در شرکت صنایع شیمیایی کیمیا صنعت فردوس با خلوص 85% فعال می باشد و به صورت مداوم تولید می گردد. این محصول به طور طبیعی در میوه هایی مانند سیب و موز وجود دارد. متیل استات یک ماده اشتعال پذیر ، فرار و ناپایدار بوده ، این ماده حلالیت کمی در آب دارد. اما در اکثر حلال های آلی ، حلالیت بالایی دارد. این ماده در بشکه های 180 کیلوگرمی یا به صورت فله به فروش می رسد.

دی اتیلن گلایکول | Diethylene Glycolدی اتیلن گلایکول یک ترکیب آلی ، بی رنگ ، بی بو ، سمی و جاذب رطوبت می باشد. این محصول به صورت فله و یا در بشکه های 230 کیلوگرمی در بازار موجود می باشد. کاربرد این محصول در تهیه انواع رزین ، صنایع رنگ ف حلال ها ، محصولات آرایشی و بهداشتی و ... می باشد.

بوتیل استات | Butyl Acetateاین محصول مایعی بی رنگ ، از نظر اسیدیته خنثی و بویی شبیه میوه دارد. از این ماده به عنوان حلال در تولید محصولاتی مانند لاک آرایشی ، جوهر ، انواع چسب استفاده می شود. با توجه به اشتعال پذیری و فراریت بالای این محصول در مخازن و بشکه های در بسته و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگه داری می شود.

ضد یخ | Antifreeze
ماده اولیه تولید ضد یخ ، MEG می باشد. ضد یخ مایعی است سمی و چون MEG به خودی خود بی رنگ و بی بو می باشد ، در هنگام تولید به آن رنگ مخصوص اضافه می شود تا ضد یخ از مایعات مشابه همچون آب و آب رادیاتور قابل تشخیص باشد. این ماده به عنوان خنک کننده موتور اتوموبیل عمل می کند. از طرفی ، قطعات آلومینیومی بدنه موتور در شرایط کارکرد مورتور به اندازه ای گرم می شود که مشکل خوردگی به وجود می آید. سیالات خنک کننده معمولا نه تنها از قطعات فلزی در برابر خوردگی محافظت می کنند ، بلکه نقطه جوش آب را بالا برده و نقطه انجماد آن را نیز کاهش می دهند. ضد یخ در دماهای پایین ، سیالیت خوبی دارد و باعث می شود تا موتور در هوای سرد عملکرد مناسبی داشته باشد.

تینر
یکی از اصلی ترین مواد در صنعت رنگ است. تینرها در انواع فوری ، روغنی ، اپوکسی ، پلی اورتان و کوره ای در بازار موجود هستند.
تینرها معمولا برای رقیق کردن رنگ ها به کار برده می شوند. همچنین می توان برای پاک کردن سطوح کار نیز از تینر استفاده کرد تا رنگ ، چسبندگی بیشتری روی سطح داشته باشد

تینر فوری :

جهت رقیق کردن رنگ های نیتروسلولزی ، سیلر و کیلر و رنگ های فوری هوا خشک استفاده می شود. این تینر سرعت تبخیر بالایی دارد

تینر روغنی :

مانند نفت سفید است. بر پایه حلال های هیدروکربنی طراحی گردیده و برای رقیق کردن رنگ های روغنی استفاده می شود. تینر روغنی ، دیرتر خشک می شوند

تینر پلی اورتان :

تینر پلی اورتان نسبت به سایر تینرها ، سرعت حل شوندگی و سرعت خشک شوندگی سریعتری دارد و از نظر رنگ و شکل ظاهری ، تفاوت چندانی با تینر فوری ندارد و کاملا شفاف و بی رنگ است.